Record: Er zijn wereldwijd 71 miljoen(!) vluchtelingen
19 juni 2019 · 10:58
Update: 15 november 2024 · 17:31
Het aantal vluchtelingen op de wereld heeft een nieuw record bereikt. Hun aantal steeg vorig jaar naar 70,8 miljoen, zo blijkt uit cijfers van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. In 2009 waren het er nog 43,3 miljoen. Daarna was de groei het grootst tussen 2012 en 2015, vooral door de oorlog in Syrië.
Joram in gesprek over vooroordelen met Syrische vluchteling Khaldoen
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Landen die vluchtelingen opnemen
UNHCR-topman (Hoog Commissariaat voor de Vluchtelingen) Filippo Grandi prijst Duitsland, het enige westerse land dat meer dan een miljoen vluchtelingen heeft opgenomen. Daarnaast verblijven er in Duitsland nog eens 370.000 asielzoekers over wie nog een besluit moet worden genomen.
Turkije is het land dat de meeste asielzoekers (3,7 miljoen) heeft opgenomen, gevolgd door Pakistan (1,4 miljoen), Uganda (1,2 miljoen) en Sudan (1,1 miljoen). Veruit de meeste vluchtelingen, zo'n 60 procent, zoeken een veilig heenkomen in hun vaderland.
Economische vluchtelingen
Naast 'echte' vluchtelingen die hun woonplaats om veiligheidsredenen verlaten, is er een veel hoger aantal economische vluchtelingen. Dat waren er 258 miljoen in 2017, becijferde het VN-bureau voor migratie IOM.
Meest gelezen
- Tijn (17) stond huilend op de EO-Jongerendag: 'Door mijn focus op God vergat ik al m'n problemen'
Tijn (17) stond huilend op de EO-Jongerendag: 'Door mijn focus op God vergat ik al m'n problemen'
- Zara Goedemans: 'Als mijn ouders zeiden dat iets niet mocht, deed ik het expres wel'
Zara Goedemans: 'Als mijn ouders zeiden dat iets niet mocht, deed ik het expres wel'
Lees ook
- Nynke (17): ‘Na de EO-Jongerendag hoorde ik Gods stem’
Nynke (17): ‘Na de EO-Jongerendag hoorde ik Gods stem’
- Eva (16): ‘Ik voel me soms niet goed genoeg voor God’
Eva (16): ‘Ik voel me soms niet goed genoeg voor God’
- Tijn (17) stond huilend op de EO-Jongerendag: 'Door mijn focus op God vergat ik al m'n problemen'
Tijn (17) stond huilend op de EO-Jongerendag: 'Door mijn focus op God vergat ik al m'n problemen'