Ga naar submenu Ga naar zoekveld

Nieuwe serie! Gluren bij andermans Bijbelstudie-uren

15 februari 2017 · Leestijd 3 min

To bijbelstudie met anderen or not to bijbelstudie? In deze serie vragen we bijbelkringen naar de inhoud van hun avonden samen. Van kerkvaders bespreken tot bidgroepjes, alles komt voorbij. We trappen af met de club van Beam’s Bas. Naam WhatsApp-groep: Bijbelboys. Bestaat uit: zes mannen tussen de 21 en 28. Literatuur: Het gewone christelijke leven van Watchman Knee (voor af en toe). Wanneer: wekelijks op maandagavond. Sinds: januari 2013.

De aanpak

Joris: ‘Elke week een hoofdstuk lezen en dat bespreken, werkt voor ons niet. De basis van de avonden is dat we beginnen met gebed, praten en eindigen met gebed. Bidden is ons moment met God. De gesprekken gaan over onze levens en waar we tegenaan lopen. Relaties, carrière, familie, dromen, alles komt voorbij. We kunnen nog wel eens vervallen in gefilosofeer, maar we grijpen altijd terug op de Bijbel. Wat staat dáár over het onderwerp van de avond. Als we wel behoefte hebben aan wat structuur, dan pakken we er een boekje bij of iemand bereidt een avond voor. Een van ons kan goed tekenen en heeft eens, terwijl hij een verhaal vertelde, live een stripverhaal getekend.’

Ik heb dankzij de jongens door de jaren heen meer vertrouwen in God gekregen.

Samenstelling

Bas: ‘Het eerste half jaar heb ik alleen maar geluisterd en vragen gesteld. Ik geloofde nog maar net en was echt een spons. Ik kende de jongens van mijn studie. Inmiddels zijn er een paar getrouwd, wordt er fulltime gewerkt, één is ver weg verhuisd en vader. We zien elkaar nu minder dan eerst, dus die maandagavond wordt echt gebruikt om elkaar updates te geven over onze levens.’
Joris: ‘Doordat ik de jongste van de groep ben, leer ik veel van hoe de andere jongens hun twintiger jaren aanpakken. De parate (bijbel)kennis in de groep is groot en uiteenlopend. Mijn vader is een dominee in de vrijgemaakte kerk, een ander is zendelingskind, we hebben twee evangelische jongens en een fanatieke bijbellezer in onze groep. Bijpassende bijbelgedeeltes vinden is dus geen probleem.’

Geleerd
Joris: ‘Het beeld dat ik van God had, is veranderd. Ik ben opgegroeid in een gezin waar God als liefdevolle Vader werd gezien, maar nu is het voor mij gaan leven.’
Bas: ‘Ik heb dankzij de jongens door de jaren heen meer vertrouwen in God gekregen. Ik word er heel erg door opgebouwd. We helpen elkaar en de felle discussies houden ons scherp. Die gesprekken gaan hard tegen hard en voor beide partijen zijn Bijbelse onderbouwingen te vinden. Zo komt het thema oordelen geregeld terug. De ene helft vindt dat je wel dingen van anderen mag afkeuren, terwijl ik vind dat oordelen niet aan ons is. Ik denk dan ‘alleen maar liefde’, dus accepteer en help de ander. Eruit komen doen we niet, maar het helpt ons wel verder.’
Joris: ‘We proberen nooit conclusies te trekken. Iedereen heeft zijn eigen instappunt en ideeën en samen onderzoeken we dat.‘

Tip
Joris: Je moet raakvlak hebben met mensen, wil je wat kunnen opbouwen. Met de jongeren van de jeugdvereniging van mijn kerk had ik bijvoorbeeld weinig. En dan ga je je zéker niet blootgeven. De kracht van onze groep zit ‘em erin dat we elkaar 100% vertrouwen en alles kunnen bespreken.

Spreek jij geregeld af met één of meerdere personen om te leren over God, de Bijbel en het leven? En vind je het leuk om hier wat over te vertellen? Mail (beamredactie@eo.nl) of app (0683673700) ons!   

Misschien ook wat voor jou

Volg BEAM op TikTok!

Voor video's van inspirerende jongeren die licht willen verspreiden! 💛💡