Bas (15): “Angst is een underdog en ik sta erboven”

Komt er een Derde Wereldoorlog en moeten we daar bang voor zijn? Dat is de vraag die besproken wordt in deze aflevering van Denkstof. Bas (15) gelooft zeker dat er een nieuwe oorlog komt, maar is er niet bang voor.
Denk je dat er een Derde Wereldoorlog komt?
“Ja, er zijn spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten, en ook Noord-Korea is bezig, dus als het zo door blijft gaan, denk ik wel dat er een Derde Wereldoorlog komt. Maar ik ben er persoonlijk niet bang voor.”
Hoe ga jij om met angst?
“Angst stop ik weg. Ik ben in groep drie gepest en daar heb ik geleerd dat angst wordt gezien als zwakte in de ogen van anderen.”
Kun je wel bij God terecht met je angst?
“Ja, dat kan zeker wel. Dat kan ik en dat doe ik ook.”
Welke rol speelt angst in jouw leven?
“Angst is voor mij een underdog. Ik sta erboven.”
Hier kun je de volledige aflevering van Denkstof over een Derde Wereldoorlog zien:
In Denkstof onderzoeken we geloofsthema's met jou. Daar hebben we natuurlijk jouw hulp voor nodig! Wil je meedenken en -doen met onze video's? Lees hier verder hoe je dat kunt doen!

Geschreven door
Thamara