‘Geef alle eer aan God’, zegt kleinzoon Bob Marley in nieuw nummer
21 februari 2024 · 14:46
Update: 21 februari 2024 · 15:20
Of je vindt het raar, of je vindt het heerlijk: reggae-muziek. Dit genre nam in de jaren ‘70 de wereld over dankzij de beroemde artiest Bob Marley. Hij gebruikte het om mensen dichter bij elkaar te brengen en God te eren. Jaren later treedt kleinzoon YG Marley in de voetsporen van zijn opa: ‘Geef YWHW alle dank en eer!’
The King of Reggae
De man bij wie het allemaal is begonnen - Bob Marley - is al jarenlang overleden. Toch (her)ken je waarschijnlijk een hoop van zijn bekendste nummers: de melodieën van ‘Is This Love’ en ‘Buffalo Soldier’ laten bij miljoenen mensen een belletje rinkelen. Toch is in Nederland het liedje ‘Three Little Birds’ waarschijnlijk het meest berucht. Fans van Ajax zingen het lied luidkeels na iedere wedstrijd in de Johan Cruijff Arena. Luisteren naar “Don’t worry about a thing, ‘cause every little thing is gonna be allright” is toch het beste medicijn voor als je niet lekker in je vel zit?
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Een wonderkind
Nadat Bob Marley in 1981 overleed is hij alsmaar bekender geworden. Een aantal van zijn kinderen (hij had er elf!) is later ook reggae-artiest geworden. De bekendste is Ziggy Marley. Een andere zoon, Rahon Marley, ontmoette in 1996 de wereldberoemde zangeres Lauryn Hill en samen kregen ze vijf kinderen. Eén van hen is Joshua (YG) Marley. In november trad Joshua samen met zijn moeder op en liet hij voor het eerst zijn eigen muziek horen. TikTok ging ermee aan de haal en binnen de kortste keren ging YG wereldwijd viraal: zijn eerste nummer bereikte de hitlijsten in Engeland en in de Verenigde Staten.
YG Marley zingt samen met zijn vader Rohan Marley zijn nieuwe nummer
De weergave van Instagram vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Rastafari
YHWH
Het liedje ‘Praise Jah in the Moonlight’ heeft een aantal subtiele verwijzingen naar de muziek van Bob Marley zelf. Maar net zoals zijn opa, legt YG Marley in dit lied de nadruk op het eren en prijzen van God. ‘Jah’ is een korte vorm van de naam Jahweh. JHWH, of Jaweh, heb je vast wel eens gehoord, dit is de Hebreeuwse naam voor God. ‘Give Jah all the thanks and praises’ wordt op de achtergrond gezongen door moeder Lauryn. “Ik heb het geschreven voor de allerhoogste Vader”, zegt YG in een interview. Verder zingt hij over een liefde in zijn leven die hem niet vertrouwt en hij waarschuwt dat je je niet moet laten verleiden door verkeerde dingen.
Wil jij dat EO BEAM hier meer over uitzoekt? Laat het ons dan weten op onze Instagram @eobeam!
Meest gelezen
- Urker Albert (20) zingt in het Urker Mannenkoor 'Hallelujah'
Urker Albert (20) zingt in het Urker Mannenkoor 'Hallelujah'
- Deze christelijke influencers volgen jullie en dit vinden jullie van hen 👇
Deze christelijke influencers volgen jullie en dit vinden jullie van hen 👇
Lees ook
- Tijn (17) stond huilend op de EO-Jongerendag: 'Door mijn focus op God vergat ik al m'n problemen'
Tijn (17) stond huilend op de EO-Jongerendag: 'Door mijn focus op God vergat ik al m'n problemen'
- Zara Goedemans: 'Als mijn ouders zeiden dat iets niet mocht, deed ik het expres wel'
Zara Goedemans: 'Als mijn ouders zeiden dat iets niet mocht, deed ik het expres wel'