Navigatie overslaan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO 3
Uitgelichte afbeelding

Christenen bij First Dates: “Ik heb zeven jaar gebeden of ik hetero mocht worden”

9 december 2020 · 17:08

Update: 15 november 2024 · 17:06

Nog steeds zijn er bij het programma First Dates een hoop clichévragen die aan christenen worden gesteld. In de aflevering van afgelopen maandag ging het bijvoorbeeld over homoseksualiteit en de vraag of je als christelijke homo wel wordt geaccepteerd.

Maarten komt er in de aflevering eerlijk voor uit dat hij homo is en daarnaast ook in God gelooft. Zijn vader is zelfs predikant en hij speelt in een bandje in de kerk. Wel geeft hij aan dat hij als christelijke homo enorm geworsteld heeft: “Ik heb zeven jaar lang gebeden of ik alsjeblieft hetero mocht worden. Ik wilde geen homo zijn, want ik dacht dat niet mocht van God.”

Rondom het thema homoseksualiteit is nog altijd veel discussie. Vooral uit de christelijke wereld zelf, waarin homoseksualiteit uitleven in sommige kerken niet wordt geaccepteerd. Toch merkt Maarten dat in zijn kerk niet: “Mijn omgeving was heel warm toen ik uit de kast kwam. Er waren geen negatieve reacties en ik word geaccepteerd zoals ik ben!”

facebook

De weergave van Facebook vereist jouw toestemming voor social media cookies.

Toestemmingen aanpassen

Check hieronder ook andere stereotypen over christenen die voorbij komen in First Dates!

Meest gelezen

Lees ook